Oyun Dünyasının Efsanesi Kojima Yılın En İyi Animesini Paylaştı

Oyun dünyasının en saygın isimlerinden olan ünlü oyun yönetmeni Hideo Kojima bu yıl izlediği en iyi animenin hangisi olduğunu sebepleri ile birlikte takipçileri ile paylaştı.

Hideo Kojima için oyun dünyasının yaşayan efsanesi desek yanlış olmaz.

60 yaşındaki oyun yönetmeni uzun kariyerinde oyun dünyasına Metal Gear Solid gibi efsane bir serinin yanında Death Stranding gibi bir yapım da sığdırdı ve üretmeye de hala devam ediyor.

Hideo Kojima aynı zamanda büyük bir sinema tutkunu.

Kariyerinin erken yıllarında yola film yönetmeni olma hayaliyle çıkan Kojima bu tutkusunu hiçbir zaman bırakmadı. Zira film tadında oyun ara sahneleri ile de bilinen Kojima aynı zamanda pek çok ünlü yönetmen ve oyuncuyla da dirsek temasında, hatta onları oyunlarına da konuk etmekten geri durmuyor.

Kojima Twitter hesabından paylaştığı bir gönderi ile bu yılki favori animesini de açıkladı.

‘Blue Eye Samurai’ın 8 bölümünü izlemeyi yeni bitirdim! Her şey harika! Her şey çok güzel! Şüphesiz yılın en iyi animesi! Genel animasyon anlayışını aşan görsel bir çalışma!’ ifadeleriyle Netflix’in izleyicilerle buluşan yeni animesi Blue Eye Samurai’ı bol bol öven Kojima yapımın kendisi için bu yıl izlediği en iyi anime olduğunu da dile getirdi.

“Yeni nesil CG tabanlı animasyon “Spider-Man: Spider-Verse (2018)” ile bir dönüm noktasına ulaştı ve “Arcane (2021)” ile olgunluğa ulaştı, ancak bu tv serisi bir sonraki seviyeye ulaştı!”

”İntikamcı iblis bir iblis mi yoksa bir samuray mı? Gerçekten bir canavar mı?’ Tema ve mesaj basit. Hikaye 17. yüzyıl Edo’sunda (Tokyo) geçiyor, ancak günümüz dünyasına da uyarlanabilir. Karakterler de iyi tasarlanmış! İlk başta Ringo, Taigen ve Akemi’den emin değildim, ‘ana karakter Mizu’yu bir kenara bırakalım!’ diyordum. Ancak geçmişleri anlatıldıkça, onlara daha fazla sempati duydum ve onları çekici buldum. Şiddetle tavsiye edilir! İzlemezseniz çok şey kaçırırsınız.’

Dünyadaki diğer izleyiciler de Kojima ile aynı görüşleri paylaşıyor gibi görünüyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x