Apple 12,9 inçli bir iPad Air üzerinde çalışıyor

Apple, son zamanlarda USB-C Pencil adlı ürününü tanıttı. Teknoloji devi genellikle iPhone’ların lansmanından bir ay sonra yeni nesil iPad’leri duyuruyor. Yıl sonuna kadar yeni iPad’lerin piyasaya sürülmesini beklediğimiz bu dönemde, DigiTimes’ın endüstri kaynaklarına dayandırdığı bir raporla gelecek nesil iPad Air hakkında bilgiler geldi.

Bugüne kadar iPad Air yalnızca 10.9 inç ekran boyutunda sunuluyordu. Ancak rapora göre, Apple 12.9 inçlik bir ekranla bir sonraki iPad Air üzerinde çalışıyor. Bu, bugüne kadar üretilen en büyük iPad Air modeli olacak. Ayrıca bu, onu 12.9 inçlik iPad Pro ile eşit seviyede tutacak. Ancak iPad Pro’da bulunan mini-LED’in aksine, yeni modelde yine LCD panel kullanılacak.

Apple 12,9 inçli bir iPad Air üzerinde çalışıyor

Daha önce 9to5Mac tarafından yapılan bir haberde, Apple’ın iki farklı iPad Air (6. Nesil) üzerinde çalıştığı belirtilmişti. Toplamda dört ayrı modelin geliştirilmekte olduğunu, bunların ikişer tanesinin WiFi ve Hücresel olarak ayrıldığı belirtilmişti. İki model arasındaki fark henüz net olarak belirtilmemişti. Ancak en son gelen bilgiler, yeni nesil Air için iki farklı ekran boyutunun olabileceğini gösteriyor.

Geçtiğimiz yıl piyasaya sürülen beşinci nesil iPad Air modeli şu an yaklaşık bir buçuk yıl yaşında. 10.9 inç ekran boyutuna sahip olan bu model, M1 yonga setiyle güçlendirilmişti. Önümüzdeki yılın ilk çeyreğinde M2 yonga setiyle birlikte altıncı nesil iPad Air’ın lansmanının yapılması bekleniyor. Önümüzdeki aylarda bu yeni tablet hakkında daha fazla ayrıntıyı öğrenmeyi umuyoruz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x