Bir Trader, O Yeni Altcoin ile 10.000x Yaptı!

Kripto para piyasası her zaman heyecan verici hikayelerle dolu ve bu hafta sonu da bir istisna değil. Sniper 0xD3c olarak bilinen bir Bitcoin ve altcoin yatırımcısı, sadece 160 dolarlık bir yatırımı bir gecede 150.000 dolara dönüştürerek inanılmaz bir başarı elde etti. Peki bu nasıl gerçekleşti?

Trader, o altcoin ile kâr yaptı

Hikayenin anahtarı OpenAI’nin yeni metinden videoya yapay zeka aracı “Sora”nın lansmanıdır. Lansman büyük ilgi gördü ve aynı isimli bir memecoin’in de piyasaya sürülmesine yol açtı. Bu memecoin’in OpenAI ile herhangi bir bağlantısı olmasa da, yatırımcılar hype’a kapıldı ve fiyat hızla fırladı. Sniper 0xD3c, Sora’nın lansmanından önce “Sora” içeren 23 farklı token çifti üzerinde işlem yapan 60’tan fazla yeni lansmana yatırım yapan deneyimli bir yatırımcıydı.

Bu yatırımların çoğu kârlı olmasa da, 0xD3c Sora’nın potansiyelini gördü ve lansman bloğunda 167 dolar değerinde token satın aldı. Satın aldığı tokenların %20’sini havuz vergilerine kaptırmasına rağmen, 0xD3c panik yapmadı ve tokenlerini en az 12 saat boyunca elinde tuttu. Bu strateji, diğer yatırımcıların aksine, ona büyük bir getiri sağladı.

Coinin belli miktarını sattı

Şu an itibariyle 0xD3c, coin’in 110.000 dolarını satarak 40.000 dolarlık bir kâr elde etti. Hikaye, kripto para piyasasında hızlı hareket eden yatırımcılar için büyük fırsatlar olduğunu, ancak aynı zamanda yüksek riskler de olduğunu gösteriyor. Bu sırada Worldcoin’de de hareketlilik var. Sam Altman’ın OpenAI’si tarafından başlatılan metinden videoya aracı Sora’nın piyasaya sürülmesinin ardından 4,40 dolara yükselişinde çift haneli kazançlar elde etti.

Sam Altman’ın hem dijital kimlik protokolü Worldcoin hem de Silikon Vadisi’nin yapay zeka devi OpenAI’deki rolü, kripto için işlem hacminin 24 saat içinde %281’in üzerinde fırlamasıyla WLD spekülatörleri arasında yükseliş hissini tetikledi. Altman, Worldcoin’i yaratan Tools For Humanity’yi kurdu. OpenAI, video yaratıcılarını donatmak için en son yapay zeka aracını gönderdi. Ancak Sora, Altman’ın kendisi dışında 571 milyon dolarlık piyasa sermayeli WLD kripto para birimiyle doğrudan bir bağlantıya sahip değil.

WLD, Altman’ın geleceğin en büyük finansal ağı ve merkezi olmayan kimlik defteri olarak lanse ettiği iris taramalı bir Blockchain çözümü olan Worldcoin’in yerel token’ıdır. Temmuz 2023’te başlatılan protokol, öncelikle gizlilik endişeleri nedeniyle bazı yargı bölgelerinde geri tepti.  Kenya, Tools For Humanity tarafından kullanıcı tabanı olarak hedeflenen ilk ülkelerden biri olmasına rağmen, WLD’nin lansmanından bir ay sonra Orbs kayıtlarını askıya aldı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x