Meteoroloji’den sağanak uyarısı: Öğlen saatlerine dikkat

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından hava durumuna dair güncel tahminler yayınlandı. Bugün yurdun kuzey ve batı kesimlerinde yerel sağanak yağışların etkili olması bekleniyor. Öğlen saatlerinde Marmara Bölgesi’nin önemli bir kısmında ve Ege’nin kıyı şeridinde yağışlar görülecek. Akşam saatlerinde ise Doğu Karadeniz’de kuvvetli sağanak görülmesi bekleniyor.

BİRÇOK ŞEHRİ ETKİLEYECEK

Yayınlanan son tahminlere göre ülkemizin kuzey ve batı kesimlerinin parçalı yer yer çok bulutlu, Kıyı Ege, Batı ve Orta Karadeniz kıyıları ile Balıkesir’in kuzey ve batısı, Çanakkale, Tekirdağ, İstanbul, Kocaeli, Sakarya, Yalova, Bolu ve Karabük çevreleri ile Samsun’un iç ve doğu kesimleri yağmur ve sağanak yağışlı olacağı tahmin ediliyor.

Rize ve Artvin’in iç kesimleri ile Ardahan’ın kuzeyinin karla karışık yağmur ve kar yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Sabah ve gece saatlerinde iç ve doğu kesimlerde yer yer pus ve sis hadisesi görülecek.

Yağışların, Rize ve Artvin çevrelerinde kuvvetli yağmur ve sağanak, bu illerin 600-800 metre üzeri rakımlı yerlerinde kuvvetli karla karışık yağmur ve kar şeklinde olması bekleniyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x